בקטע אחר

"חוג תוכן" - לכתוב לעסק שלך

מדובר ב- 3 מפגשים בחודש בהם אני מלווה אותך לכתוב לבד לעסק!

מה זה אומר חוג תוכן?

חוג תוכן זה קצת כמו חוג פילאטיס, זומבה או יוגה.

מדובר בחוג של שעה ורבע שבה ניפגש פעם בשבוע לזמן כתיבה לעסק שלנו. זמן שנקדיש להתאמן ב-"שריר הכתיבה". זמן שבו ניצור תכנים שנוכל לפרסם עבור העסק שלנו. זה יכול להיות פוסטים, דף נחיתה, ניוזלטר – כל אחת ומה שחשוב ומתאים לה. 

למה צריך את זה? כל שבוע?

(רמז: אפשר לפספס מפגש ועדיין לקבל אותי)

בדיוק כמו בספורט, בריאות, הורות כדי שנהיה טובות בזה, אנחנו צריכות להתאמן. 

אפשר לקחת כותב או כותבת תוכן. אפשר לקחת מלא קורסים דיגיטליים (שלא תמיד יוצא לנו ממש לצפות בהם) אבל אפשר גם להתאמן ולהתאמן עד שנצליח. 

כי בסוף, צריך להתנסות בלכתוב בעצמנו, צריך לכתוב ולמחוק ולכתוב ולמחוק. צריך לקרוא בקול רם ולדייק את המסר. להבין מה אנחנו אוהבות יותר ופחות, מה קהל היעד שלנו מחפש ועוד.  וזה לא קורה ביום, לצערי! 

מה הפורמט?

כמה פעמים? –  פעם בשבוע. פגישה בזום של שעה ורבע. 3 פעמים בחודש.

כמה נשים?  – החוג ייפתח בקבוצה של מינימום 4 משתתפות בחודש (ומקסימום 6). 

לפני שתגללי למטה זה עולה 270 ש"ח לחודש (עבור 3 מפגשים). לפרטים הקטנים, תמשיכי לקרוא. 

מתי זה? –  פעם בשבוע בין 9:30-10:45.  הפעם זה בימי רביעי.

איך אנחנו עובדות? – לכל אחת יש קובץ משותף רק איתי! בכל מפגש אני עובדת איתך על התוכן שלך. זה שכתבת וזה שאת רוצה לכתוב. 

מה את צריכה לעשות? – קצת ש.ב (: – בכל מפגש, אנחנו מתכננות מה נרצה לכתוב. אני מחלקת משימות שמתאימות לך לעשות. אני מעלה איתך רעיונות אלא אם כן יש לך מלא. לפעמים אנחנו מתקדמות יותר בעריכה. ולרוב, אני עוברת על דברים שכתבת או עוזרת לך להתחיל לכתוב מאפס.  

רגע, אבל אנחנו מדברות תוך כדי המפגש? – יש קטעים של כמה דק' בהם אני נותנת טיפים לכתיבה ועריכה.  אני גם מקליטה את זה ושמה בתיקייה משותפת בדרייב לצפייה חוזרת כשנוח לך. במפגש עצמו, רוב הזמן אנחנו בהתכתבות בקובץ המשותף שלנו (שלי ושלך). ככה שבפועל, כולנו במעין פגישת כתיבה שקטה שבה אנחנו כותבות ואני עוברת ביניכן לעזרה. קצת כמו בשיעור פילאטיס. 

חודש יולי יכול להיות אפקטיבי ויעיל גם אם עומדים לפנינו ימים קשים ומאתגרים. יחד, נעבור כל חודש בחודשו, נכתוב טקסטים ובזמנינו גם נפרסם אותם. בואי לכתוב כבר ביולי.  רוצה לשאול עוד פרטים – לחצי על הכפתור ונדבר בוואטסאפ.

רגע, רגע - אבל "מה אם..."

לא פספסת אותי. אם את לא מצליחה להגיע למפגש – את יכולה לשלוח לי 2 קטעים בוואטסאפ או להוסיף לקובץ המשותף שלנו ואני אעבור על זה, אתן דגשים, עצות ועוד. אני לא בעד שיעור השלמה או הקלטה, כי זה לוקח יותר מדי זמן. אני בעד שאני פשוט אעזור לך עם מה שתכננת או רצית לכתוב.  

אנחנו כותבות את מה שאת צריכה לעסק שלך. תלוי ברמה שלך ובכמה שאת מנוסה בלכתוב לעצמך תוכן. אם את בהתחלה, אז אני מאמינה שכן כדאי להתחיל בתוכן פחות מורכב כמו פוסטים ומשם להתקדם לדף נחיתה, ניוזלטר ועוד. אם יש לך משימות ודדליינים – אין בעיה להתחיל גם בגדול. אבל כמו באימון פיזי, אני מקווה שברור לך, שלא תצאי עם ריבועים בבטן ישר אחרי המפגש הראשון, נכון?  (:

אני מבינה אותך, אבל ההתחייבות היא לחודש בלבד. משלמים בסוף כל חודש עבור כל החודש הבא. כל חודש בחודשו, לפי הקצב שלך. את מחליטה אם שווה לך – לפי כמה שאת מפיקה בזה ונהנת כמובן. מזכירה, לא מפסיקים באמצע החודש – מקסימום מקבלים ממני עריכה וטיפים בפרטי (אם לא מגיעים למפגשים). 

מה אנחנו עושות בחוג?

אני ממש ממש רוצה שנכתוב בחודש יולי כאילו אין מחר (: למה לחכות בעצם? חבל לפספס חודש של כתיבה אפקטיבית כשאני מלווה אותך!

מה אנחנו לא עושות?

לא יושבות ומקשיבות לי (: זוהי לא הרצאה. 

לא לומדות אפיון שפה, מיקרו קופי. (למרות שזה ברקע כל הזמן)

לא מרגישות רע עם עצמנו (בשאיפה)

 

מה מיוחד כל כך בחוג תוכן?

(חוץ מזה שזה במחיר של פחות מפגישה 1 איתי מקבלים 3 מפגשים)

תוכן כתוב לעסק

בואי נדמיין שאת יושבת לכתוב לעסק שלך לבד. פעם בשבוע. את מול המחשב עם דף לבן וכותבת.

בחוג, יש לידך אותי כדי לקרוא את מה שאת כותבת, להרים לך, לכוון ולדייק את הטקסט לפלטפורמה ולקהל היעד שמתאים לך. מה לא תקחי?
וגם - תקבלי משימות כתיבה אם את נתקעת. תקבלי דגשים לעריכה ולשפה. לפעמים מה שחשבת שהוא פוסט אחד פתאום תביני שיכול להיות שמדובר בכמה פוסטים או אולי בכלל סרטון.

דדליין ומקום נעים לכתוב

כל שבוע. פעם בשבוע. יום קבוע.
בזום, מצחיק, עם נשים מדהימות. את יכולה לתכנן שביום הזה את כותבת מאפס. את יכולה לתכנן שביום הזה תציפי רעיונות יחד איתי.

אפשר להביא כמה תכנים שהכנת מראש ולערוך אותם יחד איתי ואפשר לבוא בלי כלום! ככה ריק. בדיכאון של החיים של 'אין לי מה לכתוב' ולצאת מהמפגש עם מלא רעיונות ואפילו משהו כתוב.
אני פה איתך בזום כדי לגרום לך לכתוב. לחזק את השריר המעצבן הזה (:

ליווי מקצועי

כמי שכותבת ועורכת משהו כמו 15 שנים (איזו זקנה אני) אני יכולה להפוך את הדף הלבן שלך לצבעוני. קצת פלצנות אני יודעת אבל אני רוצה לתת לך מליון רעיונות, הכוונות, טיפים, דיוקים. אני כמובן בגישה שלא מחייבת כלום וממש לא אומרת 'רק ככה צריך'

המטרה שלי לפתוח לך את הראש. לגרום לך לחשוב על תוכן, מיקרו קופי, הנעה לפעולה, קהל היעד הספציפי שלך. לחדד את המסרים כמובן ולעזור לך לכתוב את עצמך. אולי אפילו לגלות מי את, מחדש.

הכול נשמע מעולה אבל את מתלבטת כי קשה לך להתחייב אז הכי טוב שנדבר

אז האם זה מתאים לך?

אם את כותבת לבד אבל קצר

את כותבת ומפרסמת אבל זה מרגיש לך קצת. רק 2 שורות עם תמונה, פה ושם איזה ציטוט. יש לך הרגשה שאת חוזרת על עצמך. את לא יודעת אם זה מספיק מעניין. היית רוצה יותר. אני פה כדי לעזור.

אם לא יוצא לך לכתוב הרבה

יש לך מיליון רעיונות והיית רוצה לצלם אלף סרטונים אבל קשה לך להעביר אותם לכתב. החלק הזה של לכתוב בפועל ולערוך הוא מה שעוצר אותך מלפרסם לעסק שלך. היית רוצה להתקדם. יאללה לחוג, יהיה כיף! (:

אם את רק רוצה שיגידו לך שזה טוב ומעניין

אם יש לך רעיונות ואת כותבת אבל קשה לך לפרסם. את שומרת למגירה. את לא מספיק מרוצה, שום דבר לא מרגיש מספיק מעניין. את רק רוצה שאסתכל ואתן לך ביטחון. בא לך לדעת שזה טוב. אז בואי (:

בא לך לכתוב ביחד

אם בא לך שתהיה לך כותבת תוכן צמודה אבל שאת תכתבי את התוכן. ושהיא (כלומר אני) אלווה אותך צמוד ואדייק אותך. שיהיה לך עם מי לעשות סיעור מוחות. שלא תהיי לבד בזה. אז אני כאן מחכה לך בחוג, בואי נתאמן יחד (:

אני מסכמת: מה מקבלים בחוג תוכן חודשי?

כמה עולה לך?

3 מפגשים של שעה ורבע (90 ש"ח למפגש)
300

איך אתן מתייעצות איתי וכותבות לי

(הנה כמה שיתופים שריגשו אותי במיוחד)

אני מתה על זה שאת חופרת לי עם דגשים והערות!!
מה שכתבת מעולה!! אין, כשתהיה לי חברת ענק אני לוקחת אותך לכתוב במקומי!

מדהים!!! את מושלמת!! יו את מלכה! אני מתקנת תוך כדי הקשבה אלייך. את קולעת בצורה מושלמת לאיך שאני מדברת. הכותרות שהוספת מדייקות אותה ומעיפות אותה

סיוון, תודה רבה זה מצויין!
אני בשאיפה לצאת עם פוסט ראשון מתוך מה שעשינו. אין כמוך!
הדיוקים שלך היו במקום אז תודה!

אני ישבתי וכתבתי מה אני מפספסת כל הזמן. אני אמשיך לחשוב על זה. משתפת אותך כי יש לך מה זה ראש טוב. רציתי להתייעץ איתך גם על עוד משהו.

ראית את החוג, זה גרם לך לחשוב ובעצם בא לך לשחרר ושאני אכתוב לך - אז בואי נקבע לדבר

עוד כמה שאלות ומחשבות שיש לך עכשיו:

(אני מקווה שאצליח לענות על הכול, מקסימום נדבר)

הקבוצה היא אינטימית של בין 4-6 עצמאיות. אני עובדת איתך עם קובץ וורד בדרייב שהוא רק שלנו. אני עוברת בין הקבצים במהלך המפגש ונותנת הערות בקובץ, מציעה עוד אופציות ותיקונים לטקסטים. מתכתבות בפרטי. הזום עצמו הוא ברובו במיוט – מצב עבודה. יש משימות שאני נותנת בהתחלה וש.ב בסוף. כמובן שיש גם משימות ותרגילים שאני מציעה לעשות בפרטי, בקובץ המשותף. אז זאת קבוצה, אבל לגמרי גם אני איתך. קצת כמו המורה לפילאטיס שעוברת בין כל אחת ומתאימה לה את התרגיל ומדייקת אותה האם היא עובדת נכון (:

נחשוב יחד רגע. הכתיבה זורמת לך?  אם לא ניפגש כל שבוע בחוג תוכן – את עדיין תכתבי את כל מה שרצית ודמיינת לעסק שלך? האם תכתבי לבד גם  דף נחיתה למוצר חדש? האם תכתבי כתבה חדשה לעסק? כי בעיניי חוג תוכן מתאים גם למי שכותבת פוסטים סבבה אבל מתקשה עם ניוזלטר, כתבות או כל דבר אחר. 

אם את מרגישה שאין לך כל כך קושי עם כתיבה או שאין לך הרבה לכתוב – אז סבבה. חוץ מזה – אם לפעמים סתם קשה לך לשבת ולכתוב – אני מציעה פעם בחודש (בערך) מפגש כתיבה חינמי כדי  שנשב בזום (במיוט) ונכתוב! זה ממש בלי התחייבות (:

כן, אני פה בשביל לתת לך גם רעיונות. לתת לך משפטים להתחיל טקסטים. להבין יחד איתך מיהו קהל היעד שלך ואילו נושאים חשוב לך לקדם באותו חודש. ממפגש למפגש נהפוך את הרעיונות לטקסטים של פוסטים, של סרטונים ולכל מה שחשוב לך לכתוב. 

כן! בטוח תכתבי!  אם את נתקעת אני פה כדי לקדם. אני פה כדי לקרוא את מה שכתבת (גם אם זה 2 שורות) ולעזור לך להגיע אם זה למשהו ממשי שאפשר לפרסם. אני כמובן אתן משימות ו-ש.ב. אבל גם אם לא תספיקי כלום, את תכתבי גם במפגש הבא. בשביל זה אנחנו מתאמנות (:

היי, שכחתי להציג את עצמי, נעים מאוד (:

אני סיוון לדרר, כותבת ועורכת תוכן כבר 13 שנים, מומחית באפיון שפה ומיקרו קופי. התחלתי להתעסק בתוכן בטלוויזיה (ערוץ הופ, ערוץ 98, חינוכית) ועברתי לדיגיטל. כתבתי טקסט ל-Wolt, ישראכרט, מרכזי שחיה, חברות הפקה, מעצבות פנים, חנויות קמעונאות ועוד…
מה הכי מעניין?  – שאני גם וגם. אני גם ריאלית וגם הומנית. למדתי גם מנהל עסקים תואר שני וגם טלוויזיה תואר ראשון. לכן, אני מצליחה להכניס יצירתיות וגמישות מחשבתית לתוך תבניות ומסגרות. אני יודעת שאין תוכן טוב יש תוכן שמדויק בשבילך. אין משהו שחייבים לכתוב, יש משהו שמגיע מהלב. וזהו. הפסקתי לחפור.