בקטע אחר

"סדנת אפיון שפה" - עכשיו תורך!

שני מפגשים של שעה וחצי/שעתיים בימי חמישי ב-10:30 (4.5 וה-11.5)

מה זה אפיון שפה ואיך זה יעזור לך לכתוב?

אפיון שפה זה קצת כמו אפיון דמות בטלוויזיה. אנחנו בונים לעסק שלך (ולך) שפה ייחודית שמדויקת עבורך. יכול להיות שכבר יש לך אותה והיא לא ברורה לך עדיין. אנחנו בעצם נבחר ערכים לעסק, נבין איך כל ערך נשמע במילים, וכך נבנה ארגז עם מילים, ביטויים ומשפטים שמתאימים רק לך ולעסק שלך. כל זה במטרה לעזור לך לכתוב יותר מדויק ויותר בקלות לעסק שלך.  וזה רק במפגש הראשון. 

מה קורה בסדנה וכמה כותבים?

(שני מפגשים של שעה וחצי כל מפגש)

במפגש הזה נכיר מה זה אפיון שפה ולמה זה חשוב לעסק שלנו. נגלה איך אנחנו יכולים להעביר אווירה והרגשה דרך טקסט שמדגיש את הערכים שלנו. כמובן שנבחר ערכים ונתחיל לבנות את ארגז המילים של העסק שלנו. עם ארגז המילים יהיה לנו יותר קל להתחיל לכתוב והתוכן יהיה מדויק לנו. 

למפגש נגיע עם טקסט כתוב. בנוסף, נכתוב עוד פוסט או שניים גם במהלך המפגש וגם עד המפגש הבא. 

נבין מה זה אומר להכיר את קהל היעד שלנו. נגלה שלקהל היעד יש שפה משלו וזה הזמן שלנו להכיר אותה. נבנה לנו מעין ארגז מילים נוסף של מילים ומשפטים שיגידו הלקוחות הפונטציאליים שלנו. נגלה איך הם קוראים לדברים, מה הם שואלים.

בנוסף, נבין איך לשכתב ולערוך טקסטים תוך תשומת לב לשפה שלנו כעסק ולקהל היעד שלנו. נקבל טיפים לכתיבה עם פנייה אישית שמתאימה לכל המגדרים. 

וכמובן – נכתוב עוד  (: 

אני פותחת קבוצת וואטסאפ לשאלות לחודש הקרוב. אני עוברת על הפוסטים שתכתבו. את חלקם אני ממש עורכת לפי אפיון שפה (ואפילו אדגים) וחלק אני נותנת הערות לתיקונים כדי שתוכלו להתאמן גם לבד. 

סה"כ נכתוב בערך בין 2-4 ואפילו יותר פוסטים. תלוי בקצב שלנו. 

למי זה מתאים?

אם אין לך מושג איך להתחיל לכתוב

יש לך רעיונות וידע שחשוב לך להעביר - אבל מול הדף הלבן הכול נתקע לך. אם יש לך תחושה של פחד וחוסר וודאות לגבי מה נכון לכתוב או מה "צריך" לכתוב לעסק, כדאי לך לבוא לסדנה.

אם לא בחרת ערכים לעסק שלך

בחירת ערכים לעסק היא בין השלבים הראשונים. הערכים שנבחר לעסק יובילו אותנו בבחירת השפה, המילים, הביטויים שנכתוב בתוכן שלנו באתר או בסושיאל.

אם קשה לך לדעת למי לכתוב

לפעמים קשה לנו לדייק את קהל היעד שלנו או שאנחנו רוצים לפנות לכמה קהלים. כדי לדמיין מה קהל היעד שלך רוצה או חושב - הכי טוב לעשות אפיון שפה מזורז.

אם חשוב לך לעשות אפיון שפה לעסק שלך

אני יודעת שברגע שעושים אפיון שפה (גם אם מזורז) הדרך לכתיבה הרבה יותר קלה. האפיון מדייק אותנו ומאפשר לנו לכתוב בקלות.

אם יש לך עסק וקשה לך לכתוב לו תוכן - הסדנה הזאת בשבילך!

למה אני מתרגשת כל כך? ומה מיוחד בסדנה הפעם?​

אחרי 9 סדנאות עם מבחר בעלות עסקים שרוצות לדייק את הכתיבה שלהן הבנתי כמה זה חשוב לי להעביר את זה הלאה.  

זה הולכת להיות הסדנה העשירית והאחרונה לחצי שנה הקרובה.

בכל המפגשים, פגשתי נשים נפלאות ממלא תחומים שונים. הן גילו מה זה אפיון שפה, הבינו איך הערכים שבחרו יכולים לעזור לדייק את התוכן שלהן. בעצם, נפלו אסימונים איך להרגיש ולכתוב דרך "המשקפיים" של אפיון שפה. 

והכי כיף, שאנחנו עדיין בקבוצת בוגרות הסדנה בוואטסאפ. במטרה, להמשיך את המומנטום. להמשיך לכתוב גם אחרי. לשתף. לא להיות לבד. ולהמשיך לדייק את עצמנו כל הזמן. 

במפגש אחד הספקנו מלא – אבל היה הרבה שיעורי בית להמשיך ולדייק את ארגז המילים. כמובן שליוויתי אותן בפרטי אחרי המפגש ואפילו פתחתי קבוצת וואטסאפ לבוגרות הסדנה שפעילה עד היום.  

ואז החלטתי שהגיע הזמן – להרחיב את הסדנה לשני מפגשים! ולכן אני כל כך מתרגשת (:

למה דווקא איתי?

(אני מבינה אותך, יש כל כך הרבה סדנאות כתיבה שבאמת קשה לבחור)​

הפעם תורך לכתוב!

אני אוהבת סדנאות מעשיות כי אני לא רוצה רק להרצות אלא אני רוצה לגרום לך לכתוב. אני רוצה לדבר על העסק שלך ולהמציא לו תוכן. וגם כי, זה יותר כיף לצאת עם תוכן כתוב כבר שעושה חשק להמשיך ולכתוב עוד.

תהיה לך שפה לעסק שלך!

אני פה כדי לעזור לך לכתוב את התוכן של העסק שלך. אני לא לוחצת או דוחפת לסגנון מסוים, אני רוצה לדייק את הסטייל שלך. אני רוצה שנמצא את המילים, הביטויים והמשפטים שמייחדים את השפה של העסק שלך.

אני פה בשבילך!

כתבתי לכל כך הרבה סוגי עסקים בתחומים שונים שיש לי מלא רעיונות ודרכים להכיר את העסק שלך. וגם, אני אוהבת לתחקר ולשאול שאלות שיובילו אותך לתוכן שהכי מתאים לך. אז לא משנה באיזה תחום העסק שלך - אני פה בשבילך (:

נשמע לך מאוד מעניין אבל רוצה קצת להתלבט איתי - לחיצה כאן ונסתמס

אני מסכמת: מה מקבלים בשני מפגשים בסדנה?​

(אלווה אותך לאפיון שפה מזורז לעסק שלך)

אז כמה עולה?

338
במקום 338 ש"ח (לשני מפגשים)

איך היה למשתתפות בסדנה?

(הנה כמה שיתופים שריגשו אותי במיוחד)

לילה פורת - מיינדפולנס

איזה מזל שסיוון פתחה סדנאות כתיבה! השתתפתי באחת מהן לפני חודשיים אך אני עדיין ממשיכה לחשוב הרבה על מה שלמדתי שם. למרות שסיוון מאוד פרקטית היא לא מעגלת פינות. היא מלמדת לחשוב לעומק הרבה לפני שמתחילים לכתוב. לחשוב על "למה?", לחשוב על "למי?". לחשוב על הערכים שלנו ולהתחבר אליהם. מצד שני, סיוון לא מאפשרת לברוח ליער החשיבה אלא מכניסה כל משתתף לכתיבה מיידית כבר בסדנא עצמה. יצאתי משם עם הרבה תובנות חשובות לא רק על הכתיבה שלי אלא על עצמי. מחכה לסדנאות הבאות של סיוון.

כסלו ברעם - דיאטנית קלינית

סיוון תודה על סדנה סופר פרקטית! מרגישה שאני יודעת עכשיו מאיפה להתחיל ואיך לדבר באמת למי שאני רוצה שיבין😁
כל בעלת עסק שרוצה לשווק את עצמה יכולה להיעזר בסדנה❤

נרקיס פנקר - סטודיו דיגיטל

השתתפתי בסדנה של סיוון והיה נהדר! היא נתנה לי כלים וידע שעזרו לי לכתוב בצורה נוחה ויעילה. סיוון עזרה לי להבין את צורת החשיבה של הלקוח ונתנה דוגמאות.
בעזרת ארגז הכלים שיצרתי בסדנה אני כבר לא נתקעת בכתיבה, אני יודעת איך לפנות ללקוח ואיך ליצור הנעה לפעולה.
הסדנה היא מעשית וכלי חשוב לכל בעל עסק! מחכה לסדנאות הבאות שלך (:

יעל בן מיור - מאפיינת אתרים

וואו! סיוון, זה היה מדהים!

עשיתי תהליך שלא הצלחתי אף פעם לעשות לעצמי. זה מצחיק שדיברנו על זה שאני כבר מכירה את הדברים, וזה חידש לי המון! פתאום הצלחי לדייק דברים שלא הצלחתי לפני כן. ענית לי על שאלות שלא מצאתי להן תשובה. זה הפיל כל כך הרבה אסימונים ופתר לי מלא התנגדויות, לצד רעיונות חדשים והצפה של נקודות. היה לי סופר מעניין, למדתי על עצמי מלא ובעיקר נהנתי מאוד מאוד. המון תודה עלייך!

שאלות ומחשבות שיש לך עכשיו:

(אני מקווה שאצליח לענות על הכול, מקסימום נדבר)

זה תלוי כמה העסק שלך מדויק לך. יש לך ערכים? דייקת את קהל היעד שלך וקל לך לכתוב לעסק? אם ענית "כן" על כל השאלות – אז הסדנה הזאת לא תתאים לך. אם קשה לך עם כתיבה – בסדנה הזאת אני מציעה דרך אחרת להסתכל על תוכן ועל איך לכתוב אותו.

נחשוב יחד רגע. הכתיבה זורמת לך? ברוב הפעמים, יש לך על מה לכתוב? זה מדויק לעסק שלך? יש הרגשה שמבינים על מה העסק שלך ומה הערכים שלך? אם כן, אז לא מרגיש לי שזה מתאים לך. אם לפעמים סתם קשה לך לשבת ולכתוב – אני מציעה פעם בחודש (בערך) מפגש כתיבה חינמי כדי  שנשב בזום (במיוט) ונכתוב!

כן, כשאנחנו מדייקים את השפה של העסק שלנו, את קהל היעד ואת המטרות שחשובות לנו בעסק – הרעיונות מגיעים. חוץ מזה, אני נותנת כמה טיפים למצוא רעיונות לתוכן על בסיס קבוע. 

כן! גם אני מבקשת ממך לכתוב מראש. גם נכתוב במהלך המפגש ובין המפגשים. אפשר לשלוח לי את הטקסטים, כדי שאעבור עליהם בין המפגשים. בנוסף, אני מראה איך אני עורכת תוך כדי המפגש. ואפשר גם לשלוח לי אח"כ, כדי שאוכל לעזור לך לדייק את הטקסטים עוד.  ולא לשכוח שיש קבוצת וואטסאפ פעילה (:

היי, נעים מאוד (:

אני סיוון לדרר, כותבת ועורכת תוכן כבר 13 שנים, מומחית באפיון שפה ומיקרו קופי. התחלתי להתעסק בתוכן בטלוויזיה (ערוץ הופ, ערוץ 98, חינוכית) ועברתי לדיגיטל. כתבתי טקסט ל-Wolt, ישראכרט, מרכזי שחיה, חברות הפקה, מעצבות פנים, חנויות קמעונאות ועוד…


מה הכי מעניין?  – שאני גם וגם. אני גם ריאלית וגם הומנית. למדתי גם מנהל עסקים תואר שני וגם טלוויזיה תואר ראשון. לכן, אני מצליחה להכניס יצירתיות וגמישות מחשבתית לתוך תבניות ומסגרות. אני יודעת שאין תוכן טוב יש תוכן שמדויק בשבילך. אין משהו שחייבים לכתוב, יש משהו שמגיע מהלב. וזהו. הפסקתי לחפור.