בקטע אחר

סדנת מפנטזות – שעה בין 9-10 שבה אנחנו כותבות מהדמיון

נכון אנחנו מפנטזות איך אנחנו יושבות בבית קפה, עם הלפטופ, כותבות בשטף את כל מה שאנחנו רוצות לכתוב לעסק שלנו. ככה בטבעי, בשוונג של החיים? או שאנחנו מפנטזות שיהיו לנו 700 רעיונות וקובץ מלא בתוכן, כל חודש, בלי מאמץ בכלל. אז כן, זאת באמת פנטזיה אבל…

 

זאת לא הפנטזיה שאנחנו מדברות עליה!

אנחנו מתכוונות לפנטזיה אמיתית, כזו שלא קשורה לחיים האמיתיים שלנו. (אולי רק בתת מודע). פנטזיה מהסוג שאנחנו זורקות לך קצה חוט ואת עפה עם הרעיון למיליון כיוונים אחרים. לאן? – לסיפורים שקראת בילדות, לנסיכת דיסני האהובה עלייך, להרפתקה שבה את הגיבורה הראשית ובמקום כלים, כביסות ובישולים – יש לך כוחות על של ראיית רנטגן, לעוף בחלל ולשרוף אויבים דרך העיניים שלך. כזאת פנטזיה (:

 

מה הולך להיות בסדנה?

(חוץ מזה שבעיקר נדמיין ונכתוב)

למה דווקא שהסדנה הזאת תגרום לך לכתוב?

(רמז: כי זה לא קשור לעסק שלך באופן ישיר)

פנטזיה

ירדן לבני היא כותבת תוכן אבל גם יש לה רקע בפנטזיות מגיל קטן. היא משחקת מבוכים ודרקונים, חולה על אנימה ומרצה בפסטיבלים מוכרים בתחום.

כשהמצאנו את הסדנה הזאת החלטנו שאנחנו רוצות להביא אתכן לכתוב תוכן מכיוון אחר. מתוך עבודה עם עצמאיות, הבנו שנושא היצירתיות עולה הרבה בתהליך הכתיבה. משפטים כמו "מאיפה נביא רעיון", "אין לנו השראה" או "כתבנו כבר הכול" הם משפטים שמוכרים לנו מקרוב (:
בסדנה הזאת - נראה לך שגם את יכולה להיות יצירתית ולדמיין אם רק תנסי.

זהות

סיוון לדרר היא כותבת תוכן וגם יש לה רקע בתסריטאות. היא למדה טלוויזיה, המציאה דמויות ואז הבינה שבכולנו יש סיפור שצריך להיות מסופר.

כשדיברנו על הסדנה הזאת, הבנו שאנחנו רוצות להתייחס לתוכן מכיוון אחר. כעצמאיות שצריכות לכתוב לעצמן, יש משהו מאוד טכני וסיזיפי. ותוכן הופך להיות משימה שלא כיף לעשות בכלל. אז בטח שנברח מלכתוב לעסק שלנו.
בסדנה - נבין שבכולנו יש סיפור לספר. פנטזיה או אמיתי. נמצא את השפה ואת הסיפור שלנו בעסק, נדייק את עצמנו ונציג אותו לעולם.

ביטחון

המטרה שלנו שניקח שעה לעצמנו. שעה של כיף, להמציא, לדמיין ולפנטז. שעה שבה את תראי שגם את יכולה לכתוב ככה מהראש בלי לחשוב. על דרקונים, חרבות, נחשים ונסיכות. על דברים שבכלל לא דמיינת לעצמך שתוכלי לכתוב עליהם.

ואז - בסוף הסדנה, את תביני שברגע שאת מנתקת את ה-"מה צריך" ו-"מה חובה" לכתוב לעסק שלך, ופשוט כותבת מהלב - את מצליחה לכתוב!
ברגע שאת יודעת מה הסיפור של העסק שלך -יהיה לך יותר ביטחון לכתוב לעצמך בעצמך.

אם יש לך עסק ובא לך רגע לנסות לשחרר בכתיבה - הסדנה הזאת בשבילך!

למי הסדנה מתאימה?

(רמז: למי שבא לה לגוון ויש לה קצת אומץ)

כמה עולה לך?

150